Една от най-големите легенди на българския рок – Йордан Караджов, призна, че е дълбоко разочарован от отношението на БГ Радио към група „Сигнал“.
Причината е липсата на покана за грандиозния концерт по случай 25-годишнината на медията – грандиозно събитие, което събра десетки популярни изпълнители и хиляди фенове.
Фронтменът на „Сигнал“ разкри, че реакцията му е била крайна, пише "България днес".
„Изтрих телефонните номера на ръководството на БГ Радио“, призна Данчо Караджов.
Още по-болезнен за него се оказал фактът, че нито той, нито останалите музиканти от групата са били поканени дори като гости на празника.
Именно „Сигнал“ е сред формациите, които още преди четвърт век застават зад идеята за създаването на БГ Радио и публично подкрепят старта на радиото за българска музика. През годините песните на групата неизменно са сред най-излъчваните и най-обичаните от слушателите. Затова отсъствието им от юбилейното събитие е прието като сериозно пренебрежение.
Разочарованието е още по-голямо на фона на впечатляващата история на „Сигнал“. Вече близо 50 години групата не е прекъсвала своята дейност, не се е разпадала и продължава активно да концертира пред поколения фенове в цялата страна.
Мнозина музикални почитатели определят „Сигнал“ като една от най-успешните и обичани рок групи в историята на българската музика – с десетки хитове и трайно присъствие на сцената.
Според близки до музикантите случилото се не е възприето само като лична обида към Данчо Караджов, а като пренебрежение към цяла епоха от българската рок музика.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 буря в чаша
13:35 23.06.2026
2 име
13:41 23.06.2026
3 Кънчо Петков
13:44 23.06.2026
4 тото
13:50 23.06.2026
5 Симо
13:51 23.06.2026
6 Ассссссс
13:53 23.06.2026
7 1912
13:53 23.06.2026
8 селския глупак
14:03 23.06.2026
9 Гласове от зайчарника в Банкя
14:09 23.06.2026
10 софиянец нулево поколение
14:26 23.06.2026
11 хъхъ
14:28 23.06.2026
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Перо
14:35 23.06.2026
14 Шкиф
14:35 23.06.2026